Sizinle Beraber Başarıyoruz

Atasun Optik

Atasun Optik, Microsoft çözümleriyle entegre Retail Intelligence© analizleri ile kampanyalarının verimliliğini artırdı

Mağazalarının, satış temsilcilerinin, bölgelerinin performanslarının anlık olarak takip edebilmek ve bu doğrultuda promosyon ve kampanyalarının verimliliğini ölçmek isteyen Atasun Optik, Microsoft teknolojileri ve Bicentrix Retail Intelligence platformunun entegrasyonu ile hızlı, kalıcı ve tutarlı bir iş zekâsı çözümüne kavuştu.

İş İhtiyaçları

Asıl ihtiyaçlar; mağazaların, satış temsilcilerinin, bölgelerinin performanslarının anlık olarak takip edilmesi, bu doğrultuda promosyon ve kampanya verimliliğini ölçmekti. Mevcut alt yapı ile maalesef promosyon ve kampanya analizleri yapılamıyordu. Bu da gelecek promosyon ve kampanyaların planlanmasında zorluk oluşturmaktaydı (Hangi ürünler kampanyaya çıkmalı? Ne zaman çıkmalı? vb. sorulara yanıt alabilmek gerekiyordu). Öte yandan bu ihtiyaç operasyonda stok ve envanter maliyetlendirmesini direk etkiliyordu ve maliyetlendirme eksikliğinden dolayı şirketin reel kârlılığı düzgün hesaplanamıyordu.

Microsoft Office Excel Tabanlı BudgetPort© Çözümüyle Kuveyt Türk Sağlam, Etkin ve Doğru Bir Bütçeleme Sistemine Geçti

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. 31 Mart 1989 yılında faaliyete başlamış, faizsiz bankacılık prensiplerine göre faaliyet gösteren, Türkiye’deki ilk katılım bankalarından biridir. En büyük ortağı 1977 Yılında kurulan Kuwait Finance House, faizsiz bankacılık prensiplerine uygun dünyadaki ilk bankalardan bir tanesidir. 31 Aralık 2013 tarihi itibariyle yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 265 şubeye sahip Kuveyt Türk şube sayısını yıl içerisinde 316’e çıkartmayı hedeflemektedir. Kuveyt Türk uluslararası bir katılım bankası olma vizyonuna paralel olarak yurt dışında da şube ve temsilcilikler açmıştı.

BudgetPort
+90 216 5724775
Try DashSense
Request a Demo